| Lead Time | 7-15 Days |
|---|---|
| Dimensions | Non-Standard|According To Drawings |
| Service | ODM, OEM |
| Surface Treatment | Anodizing, Polishing, Plating, Powder Coating, Etc. |
| Production Method | CNC Machining |
| Standard | ISO9001 |
|---|---|
| Production Method | CNC Machining |
| Mold Type | CNC Machined Parts |
| Sample | Free |
| Delivery Method | DHL, FedEx, UPS, Etc. |
| Technology | Intricate And Complex Parts |
|---|---|
| Hardness | HRC37~43 (Original Hardness) |
| Quick Delivery Time | 15 Days |
| Quality | 100% Inspection |
| Trademark | Custom Tailor Made |
| Delivery Method | DHL, FedEx, UPS, Etc. |
|---|---|
| Application | Automotive, Aerospace, Medical, Electronics, Etc. |
| Range | 1-20mm |
| Shape | Customized |
| Applications | CNC Machine |
| Surface Treatment | Anodized |
|---|---|
| Fin Type | Pin Fin |
| Customization | Available |
| Material | Aluminum |
| Manufacturing Process | CNC Machining |
| Shipping Way | Express |
|---|---|
| Accuracy | 0.006 |
| Equipment | Drilling Machines |
| Processes | Machining, Deburring, Surface Treatment |
| Tolerance | ±0.01mm |
| Shipping Way | Express |
|---|---|
| Accuracy | 0.006 |
| Processing Type | CNC Machining |
| Processes | Machining, Deburring, Surface Treatment |
| Material Capabilities | Precious Metals |
| Delivery | By Air/Sea |
|---|---|
| Custom Made | Yes |
| Finish | Polishing |
| Business Type | Manufacturer&factory |
| Flatness | ±0.01mm |
| Application | Automotive Industry |
|---|---|
| Delivery | By Air/Sea |
| High Precision | +/-0.005mm Tolerance |
| Accuracy | 0.01mm |
| Finish | Polishing |
| Dimensions | Non-Standard|According To Drawings |
|---|---|
| Service | ODM, OEM |
| Surface Treatment | Anodizing, Polishing, Plating, Powder Coating, Etc. |
| Range | 1-20mm |
| Sample | Free |